وبلاگ

19 تیر, 1398

انواع راههای تمیز کردن فرش

روش های مختلفی برای تمیز کردن فرش ها وجود دارد، و اگر از تکنیک های مورد استفاده بی اطلاع هستید، انتخاب بهترین راه برای تمیز کردن فرش هایتان دشوار است. در زیر برخی از روش های تمیز کردن فرش توضیح داده شده است.

 

تمیز کردن استخراج آب داغ

 

تمیز کردن بخار، یا روش استخراج آب گرم، یکی دیگر از روش های محبوب تمیز کردن فرش است، زیرا بسیار موثر است. در واقع بخار مصرف نمی کنند، بلکه از آب گرم استفاده می کنند. دمای این آب گرم معمولا بین 150 تا 200 درجه فارنهایت است. آب داغ با دمای بالا و فشار بر روی فرش اسپری می شود. آب اسپری با فشار بالا به ذرات و خاک در فرش لطمه می زند. سپس خاکی که مجبور به بیرون رفتن است با کمک جاروبرقی از فرش خارج می شود. آب استفاده شده با محلول پاک کننده یا مواد شوینده مخلوط شده است.
تمیز کردن استخراج آب داغ معمولا شامل استفاده از مواد تمیز کننده در سطح مایع، تبخیر فرش بعد از شستشو است. پس از تميز كردن عامل به مدت کوتاهي در فرش قرار مي گيرند و فرشها با يك دستگاه تميز كردن فرش شسته مي شوند تا شستشو كننده تميز كننده را بطور كامل بپوشانند.
تمیز کردن بخار یکی از بهترین روش های تمیز کردن عمیق برای تمیز کردن فرش در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، آب گرم باعث کشتن باکتری ها، قارچ ها و گرد و غبار می شود. بنابراین، فرش بعد از تمیز کردن بخار ضد آلرژی است. هنگامی که شما مایل به استفاده از این روش برای تمیز کردن فرش هستید، بهتر است قبل از تمیز کردن فرش با متخصص های حرفه ای مشورت کنید، زیرا آنها از نوع پارچه و درجه حرارت آب مورد نیاز برای هر پارچه فرش آگاه هستند. استخراج آب گرم برای کامیون، واحد مورد استفاده توسط بسیاری از متخصصان است. ماشین های بخار تمیز کردن فرش نیز اجاره ای هستند، بنابراین اگر شما نمی خواهید متخصص حرفه ای را استخدام کنید، می توانیداز این گزینه استفاده کنید
3000 فوت مربع کف پوش به طور معمول در حدود 2 ساعت تمیز می شود و حداقل 4 ساعت خشک می شود. بیشتر شرکت های تمیز کننده توصیه می کنند که فرش را در اواخر بعد از ظهر تمیز کنند تا بعد از تمیز کردن فرش، خشک شدن در شب اتفاق بیافتد.

 

شامپو فرش

 

تمیز کردن فرش با شامپو محبوب بود تا فن آوری کپسوله سازی در سال 1970 معرفی شد. در حالی که تمیز کردن فرش با شامپو به شدت فرش را مرطوب میکند، کمبود تکنولوژی ( باقی ماندن مقدار زیادی از کفهای مرطوب در فرش که طول می کشد تا خشک شود و زمانی که خشک می شود چسبنده است ) باعث می شود این روش تمیز کردن کمتر از دیگرروش ها مرسوم باشد.
شامپو فرش یک روش سنتی برای پاک کردن فرش است. در این روش، از شامپو به عنوان راه حل تمیز کردن فرش برای ایجاد فوم روی فرش استفاده می شود. با کمک یک براش چرخشی، شامپو روی فرش گسترش می یابد و فوم تشکیل می شود. مواد تشکیل دهنده فوم خاک را در فرش جذب می کند. این محلول خشک شده و پس از خشک شدن محلول شکننده می شود و خود را از الیاف فرش جدا می کند سپس فوم به مدت یک ساعت یا بیشتر خشک می شود در مرحله ی بعدی باقی مانده با کمک یک جارو برقی جمع آوری می شود. روش شستشوی شامپو برای فرش رایج ترین روش برای تمیز کردن فرش است، زیرا هیچ گونه کمک حرفه ای نیازی ندارد و کار خود را انجام می دهد. همه شما نیاز به یک شامپو فرش و جارو برقی است اما تمام شامپو ها با مکش جارو برداشته نمی شود.
انواع محصولات شامپو فرش در بازار موجود است. با این حال، یک شامپو بسیار قوی می تواند باعث آسیب به فرش شود، تغییر رنگ آن و …. شما نیاز به استفاده از شامپو مناسب و مقدار مناسب بر روی فرش خود دارید. تمیز کردن شامپو ارزان ترین روش است.

 

کپسوله سازی

 

در کپسوله کردن فوم از مواد شوینده مصنوعی به عنوان پایه ای استفاده می کند که هنگام خشک شدن، به فرم پودر تبدیل می شود. ذرات خاک موجود در فیبر فرش، هنگامی که فوم تمیز کردن کاربردی خشک می شود در نهایت پس از تمیز کردن خشک می شوند، به صورت پودر خیس شده یا مسواک می شود.
تکنیک تمیز کردن کپسول فوم از تکنولوژی شامپو فرش فراتر رفته است زیرا در خلال تمیز کردن آب کمتری دارد که باعث کاهش زمان خشک شدن نسبت به شامپو فرش می شود. تمیز کردن از روش کپسوله سازی فوم درافرادی که از استفاده از محصولات دوستدار محیط زیست حمایت می کنند، محبوب بوده است زیرا پس از تمیزکاری در مقایسه با شامپو فرش، پس مانده های شیمیایی کمتری وجود دارد.
اگر چه تمیز کردن کفپوش فرش نتایج خوبی از تمیز کردن را نشان داده است، این روش تمیز کردن به دلیل محدودیت فن آوری، قادر به تمیز کردن فرش های بسیار سنگین نیست.

تمیز کردن بنت

این تمیز کردن فرش باعث نتیجه خوب تمیز کردن سطح می شود، زیرا فرآیند عمدتا شامل تمیز کردن قسمت بالای فیبر فرش با استفاده از ماشین سنگین موتور مواج با یک پد چرخشی است که با محلول تمیز کردن برای جذب خاک از سطح فرش غوطه ور شده است.
Bonneting در هتل ها محبوب است زیرا می تواند یک راه حل سریع برای تمیزکردن فرش در ترافیک سنگین است که فرش را بدون رطوبت تمیز می کند و می تواند به سرعت خشک شود تا مانع از ایجاد ناراحتی به مهمانان هتل شود.
از آنجایی که bonneting فرش را عمیقا تمیز نمی کند، خاک زیر فرش به مدت کوتاهی به سطح باز می گردد و باعث می شود که فرش دوباره به سرعت آغشته به خاک شود. Bonneting همچنین تمایل دارد تا انباشت باقی مانده های شیمیایی را در فرش به عنوان فشار از ماشین سنگین در پد چرخش فشار مواد شیمیایی اعمال کند که منجر به باقی ماندن خاک در فرش می شود.

 

تمیز کردن فرش خشک

 

تمیز کردن فرش خشک یکی از آخرین تکنولوژیهای تمیز کردن موجود در بازار است و محبوبیت و تایید آن از سوی تولیدکنندگان فرش برجسته به دلیل عملکرد موثر و راحتی آن و به دلیل عدم نیاز به خشک شدن، به دست آمده است.
از آنجا که فن آوری تمیز کردن فرش در سال 1980 اختراع شد، بسیاری از انواع تمیزکننده یا پودر هایی که در بازار توسعه یافته اند وجود دارد. همانطور که این فن آوری تمیز کردن نسبتا جدید نسبت به روش های معمول تمیز کردن فرش مرطوب که برای چندین دهه مورد اعتماد و استفاده قرار گرفته اند، در نظر گرفته شده است، هنوز بسیاری از کارایی این تکنولوژی در تمیز کردن فرش تردید می کنند.
این روش از آب استفاده نمی کند و از این رو، این روش تمیز کردن یا خشک کردن پودر خشک می باشد. پودر خشک استفاده شده به عنوان مواد شوینده جاذب مواد بوده و حلال مقدار بسیار کمی از آب است. این پودر بیش از فرش و با کمک دستگاه های چرخشی پراکنده شده است، پودر به طور کامل بر روی فرش گسترش یافته و حدود 15 دقیقه باقیمی ماند. سپس با استفاده از مکنده ها پودر و خاک جمع می شود.
نکته قابل توجه تمیز کردن فرش خشک استفاده از ترکیب یا پودر تمیز کننده درقسمت پایین فرش توسط یک ماشین برش متقابل مجهز به موتور متقارن برای باز کردن فیبر فرش است که اجازه می دهد ترکیب مواد تمیز کننده به داخل فیبر فرش رفته که تمیز شدن عمیق فرش را به دنبال دارد.
ترکیب مواد تمیز کننده معمولا از مواد زیست تخریب پذیر ساخته شده است که مانند میکرو اسفنج ها کار می کند که می تواند به طور موثر خاک را در فرش جذب کند و می تواند در انتهای فرآیند تمیز کردن کامل شود.
تولید کنندگان دستگاه های تمیز کردن فرش های مختلف تفاوت خود را از طریق فرمول تمیز کردن یا پودر خود متمایز می کنند و طراحی و کارکرد تجهیزات خود را سفارشی می کنند.
تمیز کردن فرش خشک برای انواع فرش ها ایمن است و برای دفاتر تجاری توصیه می شود که باید 24 ساعت و 7 روز در هفته کار کنند زیرا عملیات در دفتر نباید در طول فرآیند تمیز کردن فرش متوقف شود.

 

 

  • اگر روزی بخواهید فرش خود را پاک کنید در واقع به تمیز کردن آن با استفاده از روش های ذکر شده نیازی نیست، لازم نیست که که همه چیز را تمیز کنید.
    ممکن است موقعیت هایی وجود داشته باشد که فقط باید یک لکه را از روی فرش بردارید، در حالی که روش های فوق در تمیز کردن کل فرش فوق العاده موثر هستند، آنها می توانند برای حذف لکه های جزئی در یک تکه کوچک، بسیار گران باشند. در اینجا یک روش سریع و خانگی برای از بین بردن این لکه ها وجود دارد:
    مخلوط مساوی از سرکه سفید، مواد شوینده مایع و آب گرم برافروخته. این مخلوط را روی فرش قرار دهید و سپس آن را با یک فرچه پاک کنید و آن را در آب گرم بشویید.
[تعداد: 6   میانگین: 3.3/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ