وبلاگ

14 شهریور, 1398

سه حسن سلامتی خانگی قالیشویی

قالیشویی می تواند ظاهر خانه شما را زیباتر سازد و عمر فرش هایتان را طولانی کند. اما شاید مهم ترین و ارزشمندترین حسن این روند، ارتقا بخشیدن به سطح سلامت شما و خانوادتان باشد. در صورتی که اعضای خانه شما از شرایطی رنج می برند که تنفس آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد، مثل آسم یا خر و پف، بسیار ضروری است که فرش هایتان را حداقل سه بار در هفته جارو کنید. علاوه بر جارو زدن مرتب، شما همچنین باید حداقل یک بار فرش های خود را به صورت تخصصی قالیشویی کنید. در صورتی که کاملا نسبت به خواص قالیشویی تخصصی قانع نشده اید، سه راه زیر را مطالعه کنید که روندی را که به داشتن خانه ای سالم تر می رسد را نشان می دهند:

  1. قالیشویی آلاینده های گیر افتاده در فرش را از بین می برد.

طبق گزارشات نمایندگی محافظت از محیط زیست، فرش کثیف می تواند چندین منبع آلاینده های داخلی هوا را به خود جذب کند. این مورد شامل کثیفی و گرد روزمره نیز می شود. گازهای هوایی سمی می توانند به این ذرات بچسبند و به همراه آن ها درون فرش گیر کنند. این گازهای سمی می توانند در اثر فعالیت های روزانه مانند جارو کشیدن و عبور از روی فرش آزاد شوند و این باعث می شود که هوای خانه شما را نیز آلوده کنند. خدمات تخصصی قالیشویی این باکتری ها را به کمک ترکیبات و شامپوهای مخصوص از بین می برد و می تواند آلاینده های گیر افتاده در اعماق فرش را با کمک جاروبرقی های مخصوص و دارای قدرت بالا از بین ببرد.

  1. قالیشویی می تواند آلودگی های مربوط به کنه خاکی را از بین ببرد.

بسیاری از خانه ها دارای آلودگی های مربوط به کنه خاکی هستند اما صاحب این خانه ها از این آلودگی با خبر نیستند و دلیل آن هم این است که این موجودات میکروسکوپی هستند و با چشم عادی دیده نمی شوند. کنه های خاکی به خودی خود باعث حساسیت نمی شوند اما معمولا می تواند فضولات و قسمت هایی از بدنشان را جا بگذارند و این موارد می توانند حساسیت زا باشند. به خاطر سایز میکروسکوپی این ذرات، می توانند به راحتی توسط افراد خانه تنفس شوند و این در آن ها ایجاد آلرژی خواهد کرد. بسیاری از شرکت های قالیشویی حرفه ای از روشی به نام قالیشویی بخار هنگام کار نگهداری از فرش استفاده می کنند و این کار فرش شما را در معرض دماهای بالایی قرار می دهد که کنه های خاکی نمی توانند در آن به زیست خود ادامه دهند.

  1. قالیشویی می تواند به جلوگیری از رشد قارچ جلوگیری کند.

این مورد به طور به خصوص مربوط به جاهایی با سطح رطوبت بالا می شود البته این بدین معنا نیست که سایر مکان ها کاملا از این خطر در امانند اما فرش های کثیف مخصوصا در رطوبت دارای شانس بالاتری از رشد قارچ می باشند. در چنین آب و هوایی، رطوبت به طور مداوم وارد خانه می شود و می تواند به اعماق الیاف فرش نفوذ کند و این اتفاق زمانی می افتد که فرش به طور مداوم خشک و جارو کشیده نشود. قالیشویی کردن مرتب فرشتان می تواند از رشد قارچ و کپک جلوگیری کند. دلیل آن هم این است که قالیشویی های حرفه ای ابزار خشک کننده دارای توان بالایی دارند که رطوبت را از بین می برند. با از بین بردن این رطوبت، شما می توانید از رشد قارچی که می تواند برای سلامت شما در صورتی که برای مدتی زیاد نادیده گرفته شود خطرناک باشد جلوگیری کنید.

به طور کلی می توان این چنین ادعا کرد که قالیشویی کردن نه تنها برای شما نتایجی مطلوب از نظر زیبایی و ظاهر خانه تان خواهد داشت، بلکه در صورتی که به طور حرفه ای انجام شود فواید سلامتی بسیار زیادی خواهد داشت که در این جا تنها به چند مورد از مهم ترین آن ها اشاره شد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ