وبلاگ

20 دی, 1397

شش روش امتحان شده قالیشویی

روش هایی که نتیجه بخش بوده اند!

وقتی که لکه ای روی فرشتان ایجاد میشود، وسوسه برانگیز است که با اسفنج به جانش بیفتید و سعی کنید با سابیدن از بین ببریدش. اما سعی کنید لطفی در حق خودتان کنید و به جای حمله به لکه به فکر راه حلی باشید که باعث نشود لکه تا ابد روی فرشتان بماند.
روش های متعددی برای قالیشویی وجود دارند، اما چند قانون (که همین جا ذکر خواهیم کرد) هستند که در قالیشویی جهانی اند!

لکه را سریعا پاک کنید.

مهم ترین کار این است که قبل از این که لک فرصت برای جذب شدن داشته باشد آن را پاک کنید. نگذارید لکه ها روی فرشتان بمانند.

به جای مالیدن، با ملایمت فشار دهید.

قبل از تمیز کردن، با استفاده از حوله، پارچه یا اسفنج هر چیزی که قابل جذب هست را از فرش جدا کنید. هدف این است که تا حد ممکن بخش مایع لکه را جذب کنید و از پخش شدن لکه جلوگیری کنید. بهتر است که به آرامی به فرش ضربه بزنید.

از شوینده ها در کمترین مقدار ممکن استفاده کنید.

این کار هم از مدت زمان خشک شدن فرش می کاهد و هم احتمال لکه شدن فرش را. برای بیشتر لکه ها مایع ظرفشویی بهترین پاک کننده است.

به خوبی خشک کنید.

با یک حوله به خوبی نقطه خیس شده را خشک کنید. خیس ماندن فرش میتواند منجر به کپک شود. برای سریع کردن روند خشک شدن میتوانید از پنکه یا سشوار نیز کمک بگیرید.

پس از یادگیری این نکات ساده قالیشویی، سعی کردیم ببینیم که آیا روش های خانگی پاسخگو هستند یا خیر. پس برای امتحان، تعدادی لکه روی فرشی ایجاد کردیم و گذاشتیم ۲۴ ساعت بمانند (بیایید واقع گرا باشیم: خیلی وقت ها نمی‌ توانیم بلافاصله به لکه ها رسیدگی کنیم). نتایجی که گرفتیم این ها بودند:

  • غذاهای تیره (مثل شکلات)

متخصصان می گویند: برای اینجور لکه ها، ابتدا‌ تا جایی که میشود چیزی که به فرش چسبیده را بکنید. سپس آب و صابون را با نسبت یک به چهار ترکیب کنید و با اسفنج به فرش بزنید. با آب گرم پاک کنید.
پاسخگو بود؟ کاملا! امتیاز ۱۰ از ۱۰.

  • غذاهای چرب (مثل پیتزا)

متخصصان می گویند: با چاقو قسمت های ممکن را جدا کنید و سپس روی لکه را با دستمال های حوله ای بپوشانید. اتویتان را روشن کنید و روی کمترین دما تنظیمش کنید؛ سپس روی دستمال های حوله ای را اتو بکشید تا چربی ها جدا شوند. سرکه، صابون و آب گرم را با هم ترکیب کنید و به فرش بزنید. سپس آبکشی کنید.
پاسخگو بود؟ بله. باز هم امتیاز ۱۰ از ۱۰.

  • لکه قهوه

متخصصان می گویند: روی لکه را بپوشانید و بعد با آب‌گازدار آن را بشویید. در صورت نیاز با آب و صابون برس بزنید و آبکشی کنید.
پاسخگو بود؟ بهتر از چیزی که فکرش را می کردیم. ۸ از ۱۰.

  • لاک ناخن

متخصصان می گویند: پارچه ای را به استون آغشته کرده و روی لکه را با آن بپوشانید.
پاسخگو بود؟ بله ولی نه به اندازه کافی. وقتی کارمان تمام شد روی پارچه مقداری لاک ناخن بود اما بیشترش روی فرش باقی مانده بود. ۳ از ۱۰.

  • مدفوع حیوانات

متخصصان می گویند: هرچه که قابل برداشتن است را بردارید و محل را با آب گازدار شست و شو دهید. اگر لازم بود با آب و صابون برس بکشید و آبکشی کنید.
پاسخگو بود؟ کم و بیش. وضعیت لکه بهتر شد ولی “تمیز” نه. هرچند که باید در نظر بگیریم که مدفوع ۲۴ ساعت روی فرش مانده بود که شرایط‌ معمولی نیست. ۶ از ۱۰.

  • لوازم آرایشی

متخصصان می گویند: فرش را مرطوب کنید، رویش را با مایع ظرفشویی بسابید و با فشار آرام خشک کنید. اگر لکه ای باقی ماند با سه قطرع محلول خشکشویی رویش ضربه بزنید.
پاسخگو بود؟ پیدا کردن محلول خشکشویی در بازار کار سختی بود و ما به جایش از پاک کننده لوازم آرایشی استفاده کردیم. با این که عملکرد عالی بود، نمیتوانیم تضمین کنیم که پاک کننده به الیاف فرش آسیبی وارد نکرد. ۱۰ از ۱۰، حداقل از نظر ظاهری.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ