وبلاگ

9 آبان, 1398

پاک کردن لکه های قهوه از روی فرش

تمیز کردن لکه های قهوه، چای و سایر مایعات خوراکی می تواند مشکل باشد، به خصوص اگر مدتی بر روی فرش مانده باشد و خشک شده باشد. لکه ها اغلب پس ازشستشو به ظاهر کاملا پاک می شوند اما بعد از خشک شدن مجددا برمی گردند. این نوع لکه ها در اثر “تانن” موجود در نوشیدنی های ایجاد می شود. تانن عامل تیرگی در گیاهان است و در بسیاری از موارد مانند انواع میوه و آجیل و حبوبات  و گیاهان به عنوان مثال  پوست انگور ، برگهای چای و لوبیای قهوه وجود دارد.
برای تمیز کردن لکه ها از مواد شوینده اسیدی استفاده می کنند، این مواد شیمیایی حلال مناسبی برای لکه های ایجاد شده توسط تانن هستند.
اگر می خواهید خودتان لکه را از بین ببرید، می توانید چند ماده شوینده لباسشویی و سرکه خانگی سفید و آب گرم را برای شستشو مخلوط کنید. با این مواد می توانید بدون اعمال فشار فیزیکی بر فرش لکه ها را تمیز کنید.. سرکه بسیار قلیایی است وقتی با مواد شوینده مخلوط شود باید لکه را از بین ببرد.

وقتی لکه برگردد

شما فرش را شسته اید اما پس از خشک شدن لکه برمی گردد.
این اتفاق می تواند به دلیل باقی ماندن مواد در پایه فیبر یا الیاف زیر فرش باشد. این باقیمانده مواد قسمت های پایین فیبر (همان اصل فتیله در یک لامپ روغن است) که که اگر الیاف فرش با محلول مناسب شستشو نشود در عمق فرش می ماند و بعد از خشک شدن دوباره شروع به لکه اندازی خواهد کرد. این یک وضعیت بسیار معمول است ، برای پاک کردن مجدد محل آن با یک پارچه مرطوب و یک مخلوط بسیار نازک لکه را خشک کنید. شما سعی دارید فقط بالای فرش را پاک کنید، تا حد ممکن آن را خشک نگه دارید (ناحیه اشباع یا بیش از حد مرطوب نشوید) ، حتی از فن  یا سشوار استفاده کنید تا سریع لکه خشک شود.
اگر به هر دلیل موفق نشدید و یا اگر خواستید از محلول های استاندارد و یا ماشین های مجهز شستشو و خشک کن های سریع

استفاده کنید کافی است با ما تماس بگیرید و از خدمات ما استفاده کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ