وبلاگ

7 شهریور, 1398

اهمیت آماده سازی فرش ها قبل از قالیشویی :

فرش های بیچاره ما که بخش مهمی از دکور خانه مان محسوب می شوند و از کف خانه محافظت می کنند، مجبورند سختی های زیادی را تحمل کنند. از گرد و غباری که از طریق هوا وارد الیافشان می شود گرفته، تا خراب کاری های فرزندانمان و یا حیوانات خانگی. تازه اگر با کفش های بیرونمان رویشان راه برویم اوضاع به مراتب بدتر نیز می شود!

تمیز شدن فرشتان فرآیندی بسیار وقت گیر است که می تواند شامل مراحل متعددی باشد. این که فرشتان را قبل از بخارشویی آماده سازی کنید به جداسازی کثیفی ها، لکه ها و گرد و غبار هایی که به عمق فرشتان نفوذ کرده اند کمک خواهد کرد. به علاوه این کار می تواند باکتری ها و سایر آلاینده های ناسالم داخل فرشتان را از بین ببرد.

اماده سازی فرش پیش از قالیشویی باعث می شود که خود فرآیند قالیشویی با سرعت بیشتری پیش برود و نتیجه ای که از آن می گیرید نیز رضایت بخش تر باشد. بیرون کشیدن برخی لکه ها از فرش کار سختی است و این به جنس الیاف فرش، نوع لکه و مدت زمانی که روش فرش باقی مانده است بستگی دارد. لکه های غذا، خون و لکه های چرب بدترین نوع لکه ها هستند. برای همین هم هست که آماده سازی این لکه ها اهمیت بسیار زیادی دارد. البته ما به شما توصیه می کنیم که تنها لکه ها را آماده سازی نکنید، بلکه این کار را برای کل فرشتان انجام دهید. این کار به شما کمک خواهد کرد که ذرات میکروسکوپی که به الیاف فرشتان چسبیده اند و باعث بو نامطبوع و تغییر رنگ فرشتان شده اند را شل کنید.

اول از همه جارو بکشید. از مهمترین مراحل در آماده سازی فرش هایتان جارو کشیدن درست فرشتان است. جارو کشیدن ذرات گرد و غبار و کثیفی های سطحی را از بین می برد. به علاوه جارو کشیدن باعث می شود که کمترین کثیفی ممکن وارد دستگاه بخارشویی شود و همین باعث خواهد شد که دستگاه بخارشو بهتر کار کند.

اغلب محلول ها آماده سازی فرش به صورت آماده برای مصرف در مغازه ها موجود هستند. اما این که کدام محلول بهترین نوع برای فرش شماست، تشخیصی است که بهتر است توسط یک قالیشوی حرفه ای صورت بگیرد. برای این که بدانید محلول آماده سازی فرشتان را خراب نخواهد کرد، باید ابتدا آن را روی یک نقطه کوچک امتحان کنید. روی قسمت هایی که رفت و آمد بیشتری رویشان صورت گرفته و روی لکه های به خصوص مقدار بیشتری از محلول را بزنید. توجه کنید که برخی لکه های خاص ممکن است نیازمند یک محلول قالیشویی به خصوص باشند.

البته این امکان که محلول آماده سازیتان را خودتان در خانه حاضر کنید نیز وجود دارد. یک محلول آماده سازی خانگی بسیار پرکاربرد ترکیب یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی بی رنگ با نیم لیتر آب در یک بطری اسپری است. این ترکیب برای فرش هایی که جنس الیافشان طبیعی است مناسب می باشد. برای لکه های سرسخت تر می توانید آب را با هیدروژن پروکسید 3 درصد جایگزین کنید. از دیگر گزینه های موجود ترکیبات شامل سرکه است. سرکه، به خصوص در لکه زدایی، بی نظیر است و لکه های فرشتان را کاملا برای پاک شدن کامل آماده سازی می کند. برای استفاده از سرکه نیز کافیست مقداری از آن را به محلول آب و مایع ظرفشوییتان اضافه کنید.

اگر قرار است نیروی حرفه ای برای قالیشویی فرشتان استخدام کنید، از این که آماده سازی بخشی از سرویس مورد ارائه است، مطمئن شوید. همینطور از این که فرشتان جاروکشی حرفه ای نیز خواهد شد مطمئن شوید. اگر شرکت قالیشویی مورد نظرتان بابت این خدمات هزینه اضافی دریافت می کند، ممکن است شرکتی که انتخاب کرده اید، انتخاب درستی نباشد.

[تعداد: 4   میانگین: 5/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ