وبلاگ

18 بهمن, 1397

چگونه از جوش شیرین برای قالیشویی استفاده کنیم؟

قالیشویی با جوش شیرین می تواند به فرش شما ظاهری تازه ببخشد و آن را دوباره از نو متولد کند. مهم تر از همه این که، این یکی از راه حل های بسیار ارزان در قالیشویی می باشد که تاثیر دائمی روی محیط زیست نخواهد داشت و حتی به راحت شدن شما از شر بوها و لک ها به راحتی کمک می کند. شما می توانید در ماشین های قالیشویی از آن استفاده کنید یا به راحتی آن را روی زمین بپاشید تا ظاهری نو به فرش خود ببخشید. بسته به نوع لکه ای که فرشتان دارد، شما می توانید راه حل متفاوتی برای قالیشویی آن استفاده کنید و استفاده از جوش شیرین یکی از بهترین راه هاییست که می توانید امتحان کنید.

از بین بردن لکه های غیر چرب

به عنوان مثال به لکه هایی که چرب نیستند فکر کنید. این نوع لکه ها، لکه هایی هستند که پس ماند نهفته ای در فرشتان ایجاد نمی کنند و به عبارتی در فرشتان نمی نشینند. برای این نوع لکه ها کاری که باید انجام دهید این است که:

  • مقدار زیادی پودر جوش شیرین را روی آن بریزید.
  • مقدار کمی آب گرم را در تماس با آن قرار دهید.
  • در حالتی که این لکه خیس شد، بهتر است به این ترکیب اجازه دهید به مدت سه ساعت روی لکه استراحت کند اما در صورت امکان می توانید این زمان را افزایش هم بدهید. این کاری است که می توانید شب قبل از خواب انجام دهید.
  • هر زمان که آمادگی آن را داشتید، تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که این ناحیه را جارو بکشید و لکه از بین خواهد رفت. این باعث می شود فرشتان ظاهر تازه تری به خود بگیرد. این کار را می توانید در صورتی که لکه آنقدر قوی است که از بین بردن آن بسیار سخت است تکرار کنید.

از بین بردن لکه های چرب

تمام لکه ها آنقدر ضعیف نیستند که شما بتوانید به راحتی آن ها را تمیز کنید. به عنوان مثال، اگر چربی در لکه تان باشد، شما باید روشی متفاوت پیدا کنید تا از بین بردن آن را تسریع ببخشید.

  • شما باید این روند را با بردن پارچه یا دستمال توالتی به سمت لکه شروع کنید. شما اول باید مقدار چربی ممکن را به کمک آن پاک کنید و سپس کار را ادامه دهید. بسیار مهم است که شما از پخش کردن و مالیدن چربی به اطراف خودداری کنید چون این ممکن است باعث ماندگاری آن در فرش شود.
  • وقتی این کار تمام شد، جوش شیرین را به صورت خالی روی لکه بپاشید و به آن اجازه استراحت در طول شب را بدهید. هر چه بیشتر به آن اجازه استراحت دهید، مقدار چربی بیشتری را می تواند جذب کند.
  • صبح، ممکن است بخواهید این ناحیه را جاروبرقی بکشید. این کار را انجام دهید تا ببینید لازم است کار دیگری انجام دهید یا خیر. اگر هنوز آن ناحیه لکه ای دارد، صابونی بردارید و لکه را به کمک آن حشک کنید تا به کاهش میزان چربی کمک کنید. پس از این کار شما باید مقداری آب و حوله تمیز ببرید و به آرامی باقی مانده کفی را از بین ببرید. فقط حتما به خشک کردن ناحیه ادامه دهید و آن را روی لکه به محکمی نکشید چون این به پخش شدن چربی کمک می کند و بعدا مشکلات بیشتری ایجاد می کند.
  • پس از این که تمامی این کارها را انجام دادید، ناحیه را خشک کنید تا زمانی که تنها کمی مرطوب شود. الان زمانی است که شما باید لایه ی دیگری از جوش شیرین روی لکه بپاشید. به آن اجازه استراحت به مدت سه ساعت را بدهید و سپس ناحیه را دوباره جاروبرقی بکشید. چیزی که باید با آن مواجه شوید، تمیزی ناحیه و تازگی مجدد آن است و این که لکه کاملا از بین رفته است.
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ