وبلاگ

5 مهر, 1397

چگونه فرش خود را بکشیم (قسمت دوم)

در این قسمت میخواهیم به ادامه جواب سوال چگونه فرش خود را بکشیم بپردازیم

نوارهای تسمه ای جدید را با فاصله حدود یک چهارم اینچ (شش دهم سانتی متر) از دیواری که نوارهای تسمه ای قدیمی را از روی آن کشیدید قرار دهید و با استفاده از تکه های قلع آن ها را به اندازه ای متانسب با طول اتاق کوتاه کنید. آن ها را پهن کنید تا میخ های مخصوص جای دست که بالای آن قرار دارند (میخ های تیزی که فرش را سر جایش نگه خواهند داشت) به سمت دیوار قرار بگیرند. میخ هایی را که برای تنظیم هستند (آن هایی که رو به سمت زمین قرار دارند) را در زمین فرو کنید. شما در صورتی که هنوز نوار تسمه ای را خریداری نکرده اید، قادر خواهید بود آن ها را در مراکز پخش کننده کف پوش و موکت یا ابزارآلات فروشی پیدا کنید. فضای احاطه کننده محیطی را که قصد بر فرش شدنش دارید را اندازه گیری کنید. فکر بدی نیست اگر کمی بیشتر از طول محیط نوار تسمه ای تهیه کنید تا در صورتی که با مشکلی مواجه شدید و به مقدار بیشتری احتیاج داشتید، مسئله ای پیش نیاید.
پس از این که پد فرش را روی نوار تسمه ای که جدیدا نصب کرده اید پهن کردید، می توانید با استفاده از چاقو آن را در امتداد نوار تسمه ای ببرید یا صبر کنید و زمانی که خواستید کاتر فرش و ابزار دیگری را از ابزارآلات فروشی بخرید، این مورد را هم تهیه کنید. در انتها، پد را به زمین با فاصله هر 3 اینچ یا 7.6 سانتی متر در کنار نوار تسمه ای و در امتداد درزها منگنه کنید؛ جایی که یکی اتمام می یابد و دیگری شروع می شود.
در گوشه های اتاق و حول چهارچوب در را به صورت اریب ببرید تا زمانی که مقدار اضافه را می برید کاملا در جای مناسب قرار بگیرد.
در صورتی که فضایی که با آن کار می کنید آن قدر بزرگ است که به چند لایه پد احتیاج پیدا خواهید کرد، می توانید از چسب برای امن کردن درزهای بین آن ها استفاده کنید.
ممکن است شما مجبور شوید به مغازه های متعددی برای تهیه لوازم سر بزنید ولی تا زمانی که نوارهای تسمه ای سر جایشان قرار بگیرند می توانید کرایه کردن این تجهیزات را به تعویق بیندازید. شما معمولا می توانید ابزار را به صورت ساعتی یا روزانه کرایه کنید؛ پس بهتر است از این که زمینتان آماده است و شما نیز آماده استفاده از آن ها به محض رسیدنتان به خانه هستید اطمینان حاصل کنید. اگر در این زمینه سوالی دارید حتما از کارکنان مغازه بپرسید. تنها به تعداد کمی ابزار احتیاج دارید.
در صورتی که پد فرش را با استفاده از چاقو نبریده اید می توانید این کار را با استفاده از کاتر مخصوص فرش انجام دهید. سپس، فرش را روی پد پهن کنید. در صورتی که دارید روی فرش جدیدی کار می کنید آن را اندازه گیری کنید و زودتر آن را ببرید تا پهن کردن فرش آسان تر باشد. توجه داشته باشید که این کار برای کشیدن فرشی که دارید توصیه نمی شود.
پایه کشنده را روی دیواری که فرش به آن تکیه داده شده است قرار دهید. میله تنظیم کننده را در حالتی قرار دهید که سرش حدودا 6 اینچ (15.2 سانتی متر) از گوشه تکیه داده نشده فرش فاصله داشته باشد. اهرم آن را فشار دهید تا چروک های فرش را از بین ببرید.
اگر این اهرم فشار زیادی را برای پایین رفتن نیاز داشت، این بدان معنی است که شما دارید فرش را بیش از حد می کشید. به همین صورت، اگر تقریبا هیچ تلاشی برای پایین آمدن این اهرم نیاز نبود، معنی آن این است که فرش را به اندازه کافی نکشیده اید.

 

 

لینک قسمت اول : https://www.eramfarsh.com/category/weblog/how-to-stretch-carpet/

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ