وبلاگ

8 فروردین, 1398

چگونه لکه رنگ را از فرش خارج کنیم؟

برای هنرمندان این اتفاق ممکن است زیاد رخ دهد. نقاشی می کنید، رنگ روی فرشتان می ریزد. لکه ای بزرگ ایجاد می شود و وای! حالا چطور این لکه را قالیشویی کنیم؟
رنگی که ریخته، پاشیده یا روی فرش افتاده برای قالیشویی نیاز به توجهی بسیار بسیار ویژه دارد. برای موفقیت در از بین بردن رنگ، مهم است که بدانید با چه نوع رنگی سر و کار دارید. دلیل آن هم این است که نوع رنگ روش و محصولاتی که برای قالیشویی استفاده می کنید را به کلی ممکن است تغییر دهد. انواع اصلی رنگ شامل رنگ های با پایه اکرلیک، پایه آب و رنگ های لاتکس می شوند.

قالیشویی رنگ های اکرلیک

رنگ را با مایع لباس شویی خشک کنید. از یک پارچه خیس در ابتدا استفاده کنید تا ناحیه را خیس کنید. مطمئن باشید که این پارچه ایست که در پایان حاضرید آن را دور بیندازید چون در غیر این صورت مجبور خواهید شد آن را کاملا بشویید. اصلی بیشتر از یک قاشق غذاخوری (پانزده میلی لیتر) مایع لباس شویی استفاده نکنید و به پارچه نزنید. به کمک این مایع لباس شویی ناحیه را خشک کنید. لکه را به درون فرش نمالید و تنها آن را خشک کنید.

  • این کار کلیت لکه را تمیز نخواهد کرد ولی به عنوان یک سبک کننده رنگ از الیاف فرش عمل خواهد کرد و قالیشویی را برای شما راحت تر خواهد ساخت.
  • پیش از استفاده از هر گونه محصول روی فرشتان، حتما یک آزمایش روی نقطه دیگری که مهم نیست و در دید نمی باشد انجام دهید تا مطمئن شوید که این کارتان خودش لکه ایجاد نمی کند.

به پارچه خود استون اضافه کنید و لکه را پاک کنید. برعکس صابون و مایع های لباس شویی و ظرف شویی، استون کارش را در از بین بردن رنگ و آسان سازی جداسازی آن از فرش بهتر انجام خواهد داد. مقدار زیاد استون به فرش خود اضافه نکنید چون با این کار هدف فقط این است کهتنها آن را کمی مرطوب کنید و نه این که آن را در محلول قوطه ور سازید.

  • می توانید از لاک پاک کن هایی استفاده کنید که شامل استون هستند.
  • حتما حتما محیطی که در آن این کار را انجام می دهید را به خوبی محافظت کنید. مجاورت طولانی با بوی استون برای سلامت شما خطرناک خواهد بود.
  • هنگام کار با استون از ماسک استفاده کنید.

از یک قالیشوی برای لکه خود استفاده کنید. هر چند که استون به خوبی می تواند لکه رنگ را از بین ببرد، یک قالیشوی خوب می تواند به طور مناسب و کامل ناحیه را برایتان قالیشویی کند. در این شرایط می توانید از یک مسواک برای کشیدن ملایم روی الیاف فرش بدون نگرانی از جهت ایجاد لکه روی فرش خود استفاده کنید. قالیشوی را مستقیما به فرش اعمال کنید و سپس مسواک را روی آن بکشید.

  • اجازه دهید قالیشوی برای پنج تا شش دقیقه پس از کشیدن روی فرش استراحت کند.
  • انواع زیادی قالیشوی در بازار موجود هستند. پیش از استفاده، حتما برچسب روی آن ها را بخوانید. تمامی آن ها به طور یکسان ساخته نشده اند و ممکن است دستورات خاص یا تذکرات ایمنی برای استفاده داشته باشند.

در قسمت های بعدی و هفته های آینده به بررسی ادامه این مطلب خواهیم پرداخت و روش های دیگر از بین بردن لکه رنگ بررسی خواهند شد. پس در صورتی که نقاش هستید یا به رنگ سر و کار دارید حتما به مطالب مقاله هفته های جاری ما سر بزنید و مطمئن باشید که پشیمان نخواهید شد. قالیشویی کاری است که با رعایت چند توصیه می تواند به راحتی در خانه انجام شود و هزینه کمی ببرد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ