وبلاگ

19 اردیبهشت, 1398

محاسن و معایب قالیشویی خانگی در مقایسه با قالیشویی حرفه ای

فرش ها جور ریختن مایعات و غذاها، کثیفی و برفی که به خانه از طریق کفش ها به عنوان مثال راه پیدا می کنند و مواد ناشناخته دیگری را که رویشان می ریزد به دوش می کشند. باکتری و میکروب به وسیله الیاف فرش پخش می شوند و در فرش ما جا خوش می کنند. نفرت انگیز است؛ این طور نیست؟

جاروبرقی کشیدن روتین و هفتگی خانه تان شاید لایه بالایی خاک و کثیفی را تمیز کنند، اما این کار قطعا راه حل خوبی برای لکه ها و موجودات نامرئی در حال زندگی درون فرشتان نیست.

به آرامی، همه ما در نهایت به شوینده های فرش روی می آوریم. اما تمامی شوینده ها به طور یکسان درست نشده اند و این چیزی است که ما اغلب فراموش می کنیم. محاسن و معایب را همیشه هنگام تصمیم گیری بین قالیشویی خانگی و یا استخدام یک قالیشویی حرفه ای در نظر بگیرید.

قالیشویی خانگی

محاسن

شوینده های فرش شخصی برای مناطق کوچک بسیار مناسب هستند و نقش یک راه حل سریع را برای از بین بردن لکه ها ایفا می کنند. این قطعا روش مناسبی برای از بین بردن بو نیز می باشد. آخر هفته دیگر مهمان برای شام دارید و نگران این هستید که فرش هایتان رنگ و رو رفته و کثیف هستند؟ شوینده فرشتان را از توی کمد برای این یک بار استفاده در بیاورید و لذت ببرید!

معایب

متاسفانه، از بین بردن لکه و بو با شوینده های فرش خانگی احتمال دارد تنها یک راه حل موقت برایتان باشد. این شوینده های فرش در عمقی که به آن می توانند نفوذ کنند محدود هستند، پس لکه نوشیدنی هفته پیشتان که تا عمق فرش نفوذ کرده است، احتمالا به مرور زمان به بالای الیاف فرشتان دوباره باز خواهد گشت. به همین ترتیب، بوهایی که به نظرتان از بین رفته اند ممکن است تنها بخشی از آن ها کاملا از بین رفته باشند. از آن جا که شوینده های فرش به طور کامل به داخل الیاف فرش نفوذ نمی کنند، قالیشویی عمیقی که در نظر دارید، آن قدر عمیق نیست که تمام چیزهایی که درون فرشتان قایم شده اند را بیرون بکشد و از بین ببرد.

یکی دیگر از معایب استفاده از شوینده های فرش خانگی این است که فردی حرفه ای روش قالیشویی شما و درستی آن را تضمین نمی کند. نوع شوینده فرش شما بسیار عامل تعیین کننده ای در قالیشویی مناسب می باشد. مقدار آب مصرفی می تواند بین اندازه ای که برای قالیشویی مواد شیمیایی کافی نیست و مقداری که بیش از حد زیاد است متغیر باشد.

قالیشویی حرفه ای

محاسن

متخصصان روند قالیشویی را در دست می گیرند و با استفاده از تجهیزاتی با توان بالا، ترکیباتی اندازه گیری شده و مقدار آب مناسب یک پروسه قالیشویی حرفه ای را برای شما به ارمغان می آورند. گوشه های فرش هم از قالیشویی بهره مند می شوند و مبلمانتان از اتاق خارج می شوند تا از این که سانتی متر به سانتی متر فرشتان تمیز شده است اطمینان حاصل شود. تجهیزات قالیشویی با توان بالا، قابلیت دسترسی به اعماق الیاف فرش را دارد و کامل در آن نفوذ می کند و در نتیجه تک تک دسته های کثیفی و باکتری را تمیز می کند. بهترین مورد هم این است که شما لازم نیست در حین پروسه قالیشویی ذره ای کار انجام دهید. خدمات قالیشویی هر دوازده تا هجده ماه توصیه می شود و بد نیست که این کار را مرتب انجام دهید.

معایب

قالیشویی حرفه ای بسیار گران تر از روش خانگی قالیشویی می باشد. این کار همچنین نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد و ممکن است برای شما زمان گیر باشد. باید با دقت مبلمان را جا به جا کنید و ممکن است این برای شما سخت باشد.

به عنوان نکته پایانی می شود اینطور نتیجه گیری کرد که روش قالیشویی خانگی برای از بین بردن لکه های کوچک تر و تنها ظاهری جدید به فرش بخشیدن پیش یا پس از مهمانی بهتر است. اما قالیشویی حرفه ای باید در برنامه های سالانه شما گذاشته شود تا الیاف فرشتان را بتوانید از بالا تا پایین تمیز کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ