وبلاگ

10 دی, 1398

پاک کردن لکه رنگ از روی فرش

زمانی که خانه خود را رنگ می کنید حتی اگر حرفه ای ترین رنگ کار ها برا این کار استخدام کرده باشید , درصد بالایی وجود دارد که لکه رنگ روش فرش شما بریزد.
با این که قالیشویی تجهیزات مناسب تری برای پاک کردن لکه دارند اما اگر به توانایی تمیز کردن خود اطمینان دارید در قدم اول شما لازم نیست که به قالیشویی زنگ بزنید.
زمان که لکه رنگ تازه باشد راحت تر از بین می رود پس اقدام سریع برای پاک کردن لکه ضروری است. اول از همه سعی کنید بدون آن که لکه را پخش کنید رنگ را بردارید, به جای مالیدن لکه روی ان ضربه ارام بزنید, با استفاده از مقداری پودر صابون و آب گرم شدت لکه را کم کنید و این حرکت را چند بار تکرار کنید, یادتان باشد مالیدن پارچه روی فرش تنها یاعث می شود رنگ به عمق فرشتان نفوذ کند پس با آرامی و صبر و تحمل این کار را انجام دهید.
تمیز کردن لکه رنگ خشک شده گاهی اوقات می تواند دردسر ساز باشد. برای شروع همان مراحل پاک کرده لکه رنگ تازه را اجرا کنید اما گاهی اوقات باید یا کارد اشپزخانه آن لکه های خشک اضافی را برارید, دقت کنید این کار باید با دقت تمام انجام شود زیرا ممکن است صدمات بیشتری به فرشتان برساند.
اگر روش بالا جواب نداد می توانید از محلول های پاک کننده رنگ موجود در بازار استفاده کنید, هرچند گاهی مراجعه به قالیشویی حرفه ای روش مطمئن تری است. این محلول ها اغلب ترکیبات شیمیایی قوی ای دارند پس بهتر است هنگام استفاده در ها و پنجره هارا باز کنید و پیکه یا کولر خود را روشن کنید تا هوا در جریان باید.
از این مواد شیمیایی با دقت استفاده کنید زیرا ممکن است به فرش شما اسیب برساند, بهتر است شما ابتدا روی قسمت کوچکی از فرش خود این مواد را تست کرده و اگر سازگاری داشت سپس فرش را با آن پاک کنید, برای مثال استفاده محلول های شیمیایی قوی بر روی فرش های پشمی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
اگر تمامی این روش ها جوابگو نبودند بهتر است به قالیشویی مراجعه کنید زیرا آن ها تجهیزات مناسب برای این کار را دارند و بهتر می توانند به این مساله رسیدگی کنند.
برای جلوگیری از انباشته شدن گرد و خاک و رشد قارچ در لایه های فرش بهتر است حتی اگر فرش لکه دار نشد هر 12 تا 18 ماه فرش خود را به قالیشویی ها بسپارید و مطمئن باشید که ارزش هزینه ای که می کنید را دارد.

[تعداد: 2   میانگین: 3/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ