وبلاگ

5 اردیبهشت, 1398

سوالات رایج قالیشویی

آیا نمی دانید با فرش های کثیفتان چه کار کنید؟ آیا پرداخت هزینه های کمر شکن قالیشویی قلبتان را به درد می آورد؟ شاید هم لکه ای عجیب روی فرشتان دارید که نمی دانید از کجا آمده است و در تلاشید که از دست آن راحت شوید. نگران نباشید! ما در اینجا نهایت تلاشمان را خواهیم کرد تا به سوالات قالیشویی شما جواب بدهیم. ما با یک قالیشوی حرفه ای مصاحبه کرده ایم و متداول ترین سوالاتی را که شما از ما می پرسید را از او پرسیده ایم.

سوال شماره یک: چگونه ادرار حیوانات خانگی را از روی فرش پاک کنیم؟

اولین نکته ای که می خواهید در یاد داشته باشید آن است که در اکثر موارد هیچ لکه ای را نباید بسابید. پس از به وجود آمدن لکه ادرار، بهترین کار آن است که روی آن را با پارچه ای خشک بپوشانید و با ملایمت فشار دهید تا ادرار تا حد ممکن جذب پارچه شود. محل را با محلول سرکه، اب (به نسبت مساوی) و مایع ظرفشویی (چند قطره) اسپری کنید و بار دیگر با پارچه خشک کنید. ممکن است لازم باشد چند بار این کار را تکرار کنید. سپس، به محل آب اسپری کنید و آن را خشک کنید. این کار را نیز چندین بار تکرار کنید تا محل کاملا آبکشی شود.

در صورتی که ادرار روی فرشتان خشک شده باشد احتمالا کارتان سخت تر خواهد شد. برای پاک کردن ادرار خشک شده به شوینده ای قوی تر از چند قطره مایع ظرفشویی و سرکه احتیاج خواهید داشت. بهتر است که سراغ شوینده های قالیشویی بروید که قبلا روی فرشتان امتحانشان کرده اید. در صورتی که به محلول های قالیشویی آماده دسترسی ندارید، میتوانید از همان ترکیب آب، سرکه و مایع ظرفشویی استفاده کنید و در صورتی که نتیجه دلخواه را نگرفتید، میزان سرکه و مایع ظرفشویی را در محلول افزایش دهید. آبکشی را فراموش نکنید.

سوال شماره دو: چطور لکه غذاهای چرب را قالیشویی کنم؟

اول از همه بخش های قابل جدا کردن را با قاشق از فرش جدا کنید. سپس محل را با دستمالی مرطوب به آب گرم، سرکه و مایع ظرفشویی بپوشانید. به صورت کلی این محلول برای قالیشویی فرش ها کاربرد زیادی دارد. ممکن است که وسوسه شوید سراغ مواد سفید کننده و شوینده های قوی تری بروید، اما دست نگه دارید: استفاده از این گونه مواد خطر خراب شدن رنگ فرشتان و تخریب الیاف آن را به همراه دارد. در صورتی که لکه سرسخت است می توانید به سراغ محلول های استاندارد چربی زدایی فرش بروید، اما محلول سرکه معمولا لکه های چربی را به خوبی پاک می کند.

سوال شماره سه: لکه های رنگ را چطور باید قالیشویی کرد؟

جواب این سوال کاملا بستگی به نوع رنگ دارد. رنگ هایی که پایه شان آب است اغلب به راحتی با آب شسته می شوند، هرچند که ممکن است پس از خشک شدنشان اوضاع فرق کند و پاک کردنشان خیلی هم ساده نباشد. اغلب برای پاک کردن رنگ از فرش باید سراغ حلال رنگ بروید. هرچند که باید در نظر بگیرید که بعضی از این حلال ها ممکن است به فرشتان آسیب بزنند. به صورت کلی در این مواقع با یک قالیشوی حرفه ای مشورت کنید.
سوال شماره چهار: آیا روش های خشک پاسخ گو هستند>
چرا که نه. استفاده از پودرهایی مثل جوش شیرین و نشاسته ذرت می تواند در قالیشویی موارد خیس بسیار پرکاربرد باشد. این جور پودرها رطوبت را به خود جذب کرده و علاوه بر این خاصیت بوزدایی دارند. می توانید مقداری پودر را روی محل مورد نظر بپاشید و پس از نیم ساعت جارو بکشید. البته اگر لکه سرسخت باشد، این روش ممکن است پاسخ گو نباشد و باید به سراغ محلول سرکه بروید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ