وبلاگ

19 مهر, 1397

از بین بردن لکه فرش ( قسمت دوم )

لکه روی فرش را با استفاده از لکه برهای خانگی از بین ببرید.

ابتدا لکه را تا حد ممکن خشک کنید.

سریعا یک پارچه یا دستمال توالت خشک یا کمی خیس را روی لکه بکشید. فراموش نکنید که جهت حرکت دست شما باید از خارج به داخل لکه باشد.

 • توجه داشته باشید که پارچه سفید یا دستمال توالتی که مورد استفاده قرار می دهید باید فاقد هر گونه چاپ و طرح باشد. در غیر این صورت هر گونه رنگ در سطح آن باعث رنگ دادن بیشتر به لکه و ورود به فرش می شود.
 • در صورتی که قصد دارید با استفاده از پارچه ای که کمی خیس است فرش خود را پاک کنید بهتر است از آب ولرم استفاده کنید. هر چقدر آبی که استفاده می کنید گرم تر باشد تاثیر بهتری در حل کردن مواد در خود دارد.

مواد را با هم ترکیب کنید.

شما می توانید با استفاده از محصول های متعددی که احتمالا همین الان در خانه شما موجود استدیک ترکیب موثر ضد لک به وجود بیاورید. مواردی چون جوش شیرین، سرکه سفید و آب اکسیژنه همه شامل موادی شیمیایی هستند که قابلیت از بین بردن لکه را دارند.

 • یا از یک بطری اسپری کننده خالی استفاده کنید یا مواد را در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید تا بعدا با فرو بردن نوک پارچه در این کاسه بتوانید آن را آغشته به این ترکیب کنید.

جوش شیرین را با سرکه سفید ترکیب کنید.

میزانی مساوی از جوش شیرین و سرکه سفید استفاده کنید. حدودا یک چهارم قاشق چایخوری از هر کدام برای یک لیوان (240 میلی لیتر) آب کافیست. کاملا این ترکیب را هم بزنید یا آن را درون بطری اسپری کننده بریزید و تکان دهید.

 • از آب گرم استفاده کنید. آب گرم به جوش شیرین و سرکه در حل شدن سریع کمک می کند.
 • یک یا دو قطره لیمو برای بوی بهتر به ترکیب بیفزایید.
 • این ترکیب روی هر چیزی از لک شکلات گرفته تا ادرار خوب کار می کند.

به جای وایتکس از آب اکسیژنه استفاده کنید.

برای لکه های مقوام تر و همچنین برای از بین بردن تیرگی روی فرش خود، یک ترکیب 3 درصدی آب اکسیژنه را با صابون و آب گرم ترکیب کنید.

 • به میزان مساوی آب اکسیژنه و آب را به یکدیگر اضافه کنید.
 • شما همچنین می توانید به جای صابون دو تا سه قطره شوینده لباس بدون وایتکس را به این ترکیب اضافه کنید.
 • آب اکسیژنه به ویژه در برابر لکه خون بسیار موثر است.

لکه را با استفاده از ترکیب جدیدتان خشک کنید.

یا ترکیب تمیز کننده خود را روی ناحیه مورد نظر اسپری کنید و ده تا پانزده دقیقه زمان برای استراحت ترکیب روی فرش دهید، یا نوک پارچه را داخل ترکیب بزنید و خشک کردن را شروع کنید.

 • در صورتی که دارید با استفاده از پارچه خیس فرش خود را خشک می کنید، یک پارچه خشک دیگر کنار دست خود داشته باشید. پس از این که لکه شروع به کم رنگ شدن کرد، خشک کردن لکه را با استفاده از پارچه خشک یا دستمال شروع کنید و به فرش اجازه ندهید که بیش از حد خیس شود.
 • زمانی که لکه شما کاملا از بین رفت، می توانید ناحیه را کاملا جارو برقی بکشید تا بیشتر تمیز شود و بافت های فرش کاملا شفاف شوند. پیش از استفاده از جارو برقی، کمی جوش شیرین یا پودر تمیز کننده فرش را برای تمیزی بیشتر روی فرش بریزید.

نکات مهم:

 • ترکیب خود را در لکه فرو نکنید. این ترکیب تنها در صورتی خوب جواب می دهد که لکه را تا روی سطح فرش بکید تا سپس در آن جا بتوانید آن را خشک کنید.
 • برخی لکه ها هر چقدر هم که وقت صرفشان کنید از بین نمی روند. تنها کاری که می توانید بکنید این است که این لکه دائمی را به کمک وسایلتان بپوشانید.
[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ