وبلاگ

2 اسفند, 1397

قالیشویی کامل فرش یا قالی

زمستان برای کف خانه های ما بسیار مضر است. ما در این فصل با برف خیس، گل و بسیاری چیزهای دیگر مواجه هستیم و تمام این ها بیش از همه به فرش ها و قالی های ما آسیب می زند. پروژه این هفته ما این است که به یک اتاق فرش شده یا قالی یک قالیشویی کاملی بدهیم که به کل خانه شما ظاهری نو به خود بگیرد. یک قالی (یا اتاق فرش شده) را برگزینید و تا تمرکزتان را در قالیشویی روی آن بگذارید.
کارشناسان پیشنهاد می کنند که شما قالی ها و فرش هایتان را حداقل یک بار در سال قالیشویی کنید. این هفته، یک بخش از خانه تان را به گونه ای تمیز کنید که همه حیرت زده شوند و انگشت به دهان بمانند. به خانه تان نگاهی بیندازید و یکی از اتاق های فرش شده را برای قالیشویی انتخاب کنید یا یک قالی را انتخاب کنید که زیاد از رویش عبور می شود. شما باید یا یک ناحیه را برگزینید که خیلی سریع کثیف می شود یا ناحیه ای را انتخاب کنید که خیلی وقت است قالیشویی نکرده اید. می توانید از این آخر هفته استفاده کنید تا روی هر لکه ای که در نظر نگرفته اید (یا لکه ای که به تازگی در اثر دقت بیشتر دیده اید) اید وقت بگذارید و تمرکز کنید یا این که فقط روی بیرون کشیدن کثیفی ها و معطر کردن تمرکز کنید.
این فعالیت ها را در مراحل زیر انجام دهید:

  • با جارو برقی کشیدن شروع کنید. در صورتی که یک قالی را انتخاب کرده اید هر دو طرف آن و زمین زیرش را جارو برقی بکشید. (در صورتی که به اندازه کافی کوچک است، آن را بیرون ببرید و بتکانید). مواظب باشید که حاشیه ها یا اتصالات را جارو نکشید.
  • با لکه ها برخورد کنید. به صورت تکی تکی و بر اساس مواد فرش یا قالی و نوع لکتان به لکه ها حمله کنید.
  • برای قالیشویی مناسب، فرش شما ممکن است نیاز به تمیز شدن توسط بخار داشته باشد. برخی قالی ها می توانند با دست شسته شوند (توسط قرار دادن پلاستیک در زیرشان و استفاده از اسفنج برای تمیز کردن و حوله برای خشک کردن). قالی های کوچک بافته را ممکن است بشود در ماشین لباس شویی شست. برچسب آن ها را بخوانید و با دور ملایم آن ها را در لباس شویی در بسته بشویید. قالی های بافت طبیعی مثل کنف باید با آب کمی شسته شوند. هر کلی باید با یک تمیز کننده ملایم مالیده شود (باید در رابطه با بافت دقت کنید) و با یک پنکه سریع خشک شود. قالی ها می توانند جارو برقی کشیده شوند و باید در جهت خلاف مویشان برس شوند.
  • برای هر قالی یا فرشی- برای این که مطمئن شوید کارتان اشکالی ندارد روی یک قطعه بسیار کوچک ابتدا این مراحل را امتحان کنید تا ببینید مواد چگونه واکنش می دهند.

تمیز کردن قالی با استفاده از برف

  • قالی را خوب بتکانید تا هر گونه خاک یا کثیفی سطحی را از آن بزدایید. بیرون قالی را آویزان کنید و بگذارید حداقل برای نیم ساعت در تماس با دمای بیرون باشد.
  • قالی را در برف قرار دهید و به خود فضای زیادی برای کار دهید. با یک جارو، مقدار زیادی از برف را روی کل سطح بریزید.
  • برف را با استفاده از قسمت صاف جارو روی تمام سطح قالی بزنید.
  • بگذارید برف روی قالی برای پانزده تا بیست دقیقه استراحت کند و سپس قالی را بچرخانید و مراحل یک تا سه را روی طرف دیگر آن پیاده کنید.
  • تا می توانید برف اضافی را از قالی کنار بزنید و سپس فرش را روی بند رخت پهن کنید. به مدت 20 تا 30 دقیقه فرش را بگذارید. برف از حالت جامد خود بدون خیس کردن فرش بخار می کند.
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ