وبلاگ

23 اسفند, 1397

اطلاعات کلی قالیشویی

چگونه لکه های غیر منتظره را از روی فرش خودم پاک کنم؟

چیزی که نمی توانستید تصورش را هم بکنید اتفاق افتاده است- کسی یا حیوان خانگیتان روی فرشتان بالا آورده است. از بین بردن استفراغ، لکه و بو به طور کامل غیر ممکن نیست. حتی اگر هیچ وسیله قالیشویی نداشته باشید یا حتی جوش شیرین در خانه تان موجود نباشد، باز هم راهی می توانید پیدا کنید تا این خرابکاری را تمیز کنید. پس بیایید در این مقاله قالیشویی در این شرایط بخصوص را بررسی کنیم.

زدودن استفراغ

از دست کش لاتکس یا یک بار مصرف استفاده کنید. باید دستان خود را محافظت کنید تا در تماس مستقیم با آن قرار نگیرد. پس بهتر است دستانتان را بپوشانید. این کار نه تنها دستانتان را از مواد ناخوشایند دور می سازد، بلکه از شما در برابر باکتری و جرم محافظت می کند.
تا می توانید استفراغ را جدا کنید. تا استفراغ به زمین رسید، یک شی صاف بردارید. قسمت های ضخیم تر را درون یک کسیه فریزر یا خاک انداز بریزید.
استفراغ را به کمک حوله یا دستمال کاغذی از فرش دور کنید. راهی دیگر برای تمیز کردن استفراغ این است که آن را به کمک حوله جدا کنید. پس از این که تا می توانید استفراغ درون حوله جمع کردید، آن را درون ماشین لباس شویی بیندازید. شما همچنین می توانید استفراغ را به جای حوله با دستمال کاغذی جمع کنید و مستقیما آن را درون سطل آشغال بریزید.
چیزی که حتما هنگام شست و شوی حوله ها باید در ذهن داشته باشید این است که اگر تکه های بزرگی روی حوله باشد ممکن است در ماشین لباس شویی گیر کند.

خشک کردن رطوبت اضافی

ناحیه را با جوش شیرین بپوشانید. جوش شیرین محصولی عالی است برای استفاده در ناحیه های لک. این محصول رطوبت اضافی را خشک می کند. مقدار زیادی از آن را روی لکه بریزید. جوش شیرین را به مدت ده تا پانزده دقیقه روی فرش رها کنید. سپس ناحیه را جارو برقی بکشید. در صورت لزوم این فرآیند را تکرار کنید.
از یک پارچه تمیز و آب گرم برای قالیشویی استفراغ باقی مانده استفاده کنید. روی ناحیه آب گرم بریزید یا اسپری کنید. با استفاده از پارچه ای تمیز رطوبت را خشک کنید. هرگز پارچه را روی فرش نکشید وگرنه این کار باعث می شود کثیفی باقی مانده درون فرش فرو برود. زمانی که حوله خیس شد، از یک حوله تمیز استفاده کنید و این روند را تکرار کنید. زمانی که خشک می کنید، کمی نیرو وارد کنید تا آب را بیرون بکشید. محکم فشار دهید فقط یادتان نرود که آن را روی فرش به شدت نکشید. از حوله سفید استفاده کندی تا طرح یا رنگی وارد فرش نشود. به جای پارچه می توانید از دستمال کاغذی استفاده کنید.

از بین برد ن لکه

از سرکه استفاده کنید. واحدهای برابری از سرکه و آب سرد را در یک بطری اسپری ترکیب کنید. به مقدار زیاد ناحیه را با سرکه اسپری کنید. بگذارید سرکه به مدت پانزده دقیقه استراحت کند. سپس، از یک پارچه خشک تمیز استفاده کنید و به لکه ضربه بزنید تا سرکه لکه را به خود جذب کند. پس از این که بیشتر سرکه را بیرون کشیدید، از یک برس استفاده کنید تا روی لکه بکشید تا زمانی که کم رنگ شود. دوباره با یک پارچه تمیز به جان لکه بیفتید. می توانید از سرکه سیب یا سرکه سفید برای این کار استفاده کنید. یادتان نرود که به هیچ وجه پارچه را محکم روی فرش نکشید. ناحیه را در اسپری غوطه ور نکنید. شما قرار است لکه را پوشش دهید، نه این که فرش را خیس کنید!
این نکات را رعایت کنید و شک نکنید که فرش خود را به بهترین شکل ممکن قالیشویی کرده اید!

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ