وبلاگ

25 بهمن, 1397

قالیشویی در منزل

فرش علاوه بر محاسن زیادی که به عنوان استفاده برای کف دارد، یک عیب بزرگ دارد و این عیب در یک کلمه خلاصه می شود: لک! کافیست یک بار چیزی از دستتان روی فرش بریزد و آن موقع نازه متوجه می شوید بلافاصله چه لکه ای روی فرشتان تشکیل شده است! بیایید در این مقاله بیاموزیم چگونه در خانه یک قالیشویی داشته باشیم و روش های جارو برقی کشیدن، تمیزی عمقی و لکه بری را خودمان در خانه بیاموزیم تا قبل از این که نیاز به قالیشویی حرفه ای پیدا کنیم خودمان بتوانیم به داد فرش هایمان برسیم. تمامی این روش هایی که نام برده شدند باعث می شوند فرش های شما ظاهری بهتر و دوام بسیار بیشتری داشته باشند. فرش خانه را با رنگ و طرح و بافت های زیبایش گرم می کند. هر چند، این گرما احتیاج به مراقبتی بسیار متفاوت (به عنوان مثال به نسبت روش های شست و شوی قالی یا کف چوبی) دارد. جارو برقی معمولی اولین مقاومت را در برابر کثیفی و آلودگی فرش نشان می دهد که از آسیب رسیدن به بافت فرش جلوگیری می کند. اما فرش ها نیاز به قالیشویی مرتب نیز دارند تا بتوانند بهترین ظاهر را به خود بگیرند. برای فرش های خود برنامه ریزی کنید و هر دوازده تا هجده ماه فرش های خود را قالیشویی کامل کنید. در صورتی که فرش های رنگ روشن دارید یا با کودک یا حیوانات خانگی زندگی می کنید، قالیشویی را هر سال دو یا سه بار انجام دهید.
همیشه طبق راهنمایی های قالیشویی تولید کننده فرشتان پیش بروید. برای این که از این که دارید درست مثل یک فرد حرفه ای قالیشویی می کنید اطمینان حاصل کنید به خواندن این مقاله ادامه دهید و راهنمایی ها و نکات آن را مو به مو انجام دهید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه قالیشویی را با استفاده از رپش خای مختلف باید انجام دهید.

تست ثبات رنگی

فرشی که ثبات رنگی دارد زمان قالیشویی و لکه بری کم رنگ نمی شود، رنگ خود را از دست نمی دهد پ تغییری نمی کند. این که فرشتان ثبات رنگی دارد یا ندارد می تواند روش قالیشویی، محصولات مورد نیاز و حتی دستگاه های قالیشویی مورد استفادتان را کاملا تغییر دهد. پس حتما به این نکته ها توجه داشته باشید. در قسمت ذیل راهنمایی ها و نکات قالیشویی را میبینید که به کمک آن ها می توانید وجود یا عدم ثبات رنگی فرشتان را بررسی کنید:

  • اول تکه فرش با نقطه ای غیر مشخص از فرش مانند درون کمد را پیدا کنید. فرش را جارو برقی بکشید.
  • پارچه ای را به قالیشوی یا لکه بر فرشی که می خواهید از آن استفاده کنید آغشته کنید.
  • پارچه را روی فرش برای یک ساعت پهن کنید و سپس ناحیه مرطوب را با یک پارچه خشک سفید خشک کنید.
  • اگر پارچه لکه دار شد و رنگ فرش را به خود گرفت، محصولات قالیشویی دیگر را تا زمانی که موردی که باعث از بین رفتن رنگ نمونه فرش نمی شود را پیدا نکرده اید امتحان کنید.

چگونه قالیشویی را شروع کنیم

همیشه مراقب لوازم خانگی و زمین کفتان هنگام قالیشویی باشید. پیش از قالیشویی، از فردی کمک بگیرید و وسایل خانگی پ مبلمانتان را از اتاقی که قرار است در آن قالیشویی را شروع کنید به اتاق دیگری منتقل سازید. فرش را کاملا جارو بکشید. می توانید در صورتی که تولید کننده فرش این کار را پیشنهاد کرده باشد یک دستگاه قالیشویی کرایه کنید یا این که از یک قالیشویی حرفه ای کمک بگیرید. این افراد به شما در انتخاب بهترین روش قالیشویی کمک می کنند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ