وبلاگ

2 آبان, 1398

نظافت و نگهداری فرش در خانه

خرید فرش برای خانه شما علاوه بر اینکه به راحتی سطح زندگی شما کمک می کند، به زیبایی طراحی خانه نیز می افزاید. و باعث ایجاد احساس آرامش شما خواهد شد. با این وجود، فرشها معمولاً هنگام قدم زدن در معرض آلودگی توسط  گرد و غبار ، خاک ، کثیفی ، لکه های حاصل از انواع مایعات و سایر موارد قرار می گیرند و به مرور زمان فرش شما را کهنه و فرسوده و کثیف جلوه دهد. به همین دلیل مهم است که به طور مرتب فرش را نظافت کرده و به بهداشت فرش و محیط امن خانه خود اهمیت دهید.

 

 

شستشوی فرش باید بوسیله افراد متخصص و ماشین های کارآمد انجام گیرد و پروسه ی خشک کردن نیز احتیاج به دانش قالیشویی خواهد داشت. اما اگر فرش شما به اندازه کافی با ارزش نیست که آن را به صورت حرفه ای تمیز کنید و می خواهید خودتان انجام آن را مدیریت کنید، در اینجا نکاتی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:
1- تمام مبلمان خود را جابجا کنید: برای تمیز کردن کامل فرش، ضروری است مبلمان خود را از روی فرش حرکت دهید تا به مناطق گرد و خاکی در زیر آنها برسید.
2- فرش خود را بتکانید: فرش خود را برای زدودن گرد و غبار ، توده های مو ، تکه های کاغذ و سایر ذرات بزرگتر که تمیز کردن آنها با استفاده از محلول تمیز کننده فرش ناممکن است تکان داده یا با زدن ضرب به پشت و روی فرش این ذرات را پاک کنید. با این کار تلاش شما بسیار مؤثر خواهد بود.
3- مواد پاک کننده مناسب فرش را بشناسید: مواد تمیز کننده مختلفی وجود دارد که برای انواع خاصی از الیاف مناسب است. اگر فرشی ساخته شده از الیاف طبیعی مانند پشم ، پنبه یا ابریشم باشد، بهتر است در این مورد سوالاتی از افراد متخصص پرسیده شود و از تجربیات شرکت های قالیشویی معتبر استفاده شود.
4- یک دستگاه تمیزکننده خانگی تهیه کنید: دستگاه های تمیز کننده مختلفی برای امور خانگی  وجود دارد که برای فروش یا اجاره ارائه می شوند. این سیستم های نظافتی کارایی بیشتری از روش های شستشوی دستی و سنتی دارند.
5- فرش را خیلی خیس نکنید: هنگام تمیز کردن فرش با آب و مواد شوینده باید در مقدار مصرف دقت شود. بیش از حد ریخته نشوید و فرش بیش از حد خیس نشود، زیرا این می تواند باعث آسیب به فرش و یا کف پوش شما شود.
6- شستشو با آب: پس از ریختن محلول تمیز کننده روی فرش، حتما مطمئن شوید که تا حد امکان با آب شستشو و پاک شود. در این صورت از باقی ماندن مواد شیمیایی در فرش جلوگیری شود و عمر فرش بالا خواهد رفت، از سوی دیگر بقایای مواد شیمیایی  به صورت خشک باعث ایجاد آلودگی و جذب بیشتر کثیفی می شوند.
7- فشار با جسم سخت را کنار بگذارید: اگر می خواهید مقداری لکه روی فرش بمالید تا تمیز شود ، از انجام آن با جدیت و یا انجام کارهای زیاد خودداری کنید. این می تواند فرش را با ظاهر فازی ترک کند یا بدتر از آن ، می تواند به آن ناحیه خاص روی فرش شما آسیب برساند.
8- از ماده مناسب برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید: اگر نیاز به مقابله با لکه ها و لکه های فرش دارید ، حتما از مواد شیمیایی یا محلول مناسبی برای آن استفاده کنید. راه حل هایی وجود دارد که می توانید در خانه شما برای درمان انواع مختلف لکه ها پیدا کنید. با این حال ، اگر یکی از آنها را ندارید ، به راحتی می توانید از بین برنده لکه ای که برای از بین بردن یا محو شدن لکه استفاده می شود ، دریافت کنید.
9-حتماً سریع فرش خود را خشک کنید: همیشه توصیه می شود سریع فرش خود را خشک کنید. رطوبت به راحتی می تواند باکتریها و میکروارگانیسم های دیگر و همچنین خاک و سایر ذرات گرد و غبار را به خود جلب کند. اگر ماشین تمیز کردن که دارید می توانید رطوبت را از روی فرش خود بیرون بیاورید ، یا با استفاده از فن برای خشک کردن آن ، زمان خشک کردن را کوتاه کنید. در صورت امکان سعی کنید درها و پنجره ها را باز بگذارید تا تهویه بهتری انجام شود.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ