وبلاگ

18 مهر, 1398

5 نوع از بهترین روش های قالیشویی که در شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد

زمانی که شما درگیر انتخاب شرکتی برای شست و شوی فرش خود هستید باید در نظر داشته باشید که آن شرکت از چه روشی برای شستن فرش شما استفاده می کند زیرا که تمامی این روش ها به درد فرش شما نمی خورد.
چند روش از انواع قالیشویی از این قرار است.

*خشکشویی با آب داغ(HWE)

معمولا به عنوان تمیز کاری فرش با بخار شناخته می شود. در این روش آب داغ با فشار زیاد از دستگاه خارج شده و گرد و خاک درون فرش را حل می کند.
در این روش معوملا در سطح لکه مواد تمیز کننده را ریخته و خواب فرش را با استفاده از فرشته درست میکنندو بعد از آن با استفاده از دستگاه مخصوص و آب داغ فرش را شسته و در اتاق و در مکانی با بوی مطبوع می گذارند تا خشک شود.
معمولا فرشی برای دفتری به مسحت 3 هزار متر ربع 2 ساعت زمان شست و شو برده و 4 ساعت لازم است تا خشک شود. شرکت ها معمولا توصیه می کنند تا این کار در بعد ازظهر دیروقت انجام شود تا در شب فرش کاملا خشک شده تا پرسنل اداری به مشکل نخورند.

*تمیز کردن فرش با شامپو

تمیز کردن فرش با شامپو تا قبل از فناوری کپسوله سازی در دهه 1970 رواج داشت. این روش زمان زیادی را برای خشک می طلبد و همچنین بعد از خشک شدن فرش چسبناک می شد و باعث نارضایتی بسیاری از مشتریان می شد و محبوبتش را کم کرد

*کپسوله سازی

در این روش از مواد شوینده ای استفاده می شود که بعد از خشک شدن تبدیل به پودر می شوند.هنگامی که کف تمیز شده و فرش خشک میشود مواد شونده تبدیل به پودر شده و در فحش محصور می شوند.
این روش نسبت به روش استفاده از شامپو پیشی گرفته زیرا اولا آب کمتری نسبت به آن استفاده می کند و دوما از مواد شمیایی سازگار با طبیعت استفاده می کند و اثرات کم تری از خود باقی می گذارد که مورد استقبال افراد نگران محیط زیست قرار گرفته شده است.
اگر چه این روش برای تمیز کردن فرش ها بسیار خوب است اما به دلیل محدودیت نمیتوان از این روش برای فرش های سنگین و لکه های زیاد نمی توان استفاده کرد.

*بنت کلینینگ(نظافت سطح بالایی فرش)

این روش برای نظافت سطح فرش کاربرد دارد. قسمت بالای فرش با استفاده از یک دستگاه بزرگ مانند پد ریسندگی سطح فرش را شسته و خاک آن را جذب می کند.
این روش در هتل ها از محبوبیت بالایی برخورداراست زیرا می تواند یک راه حل سریع برای تمیز کردن فرش باشد و زمان زیادی برای خشک شدن نمی طلبد و باعث نارضایتی مسافران نمی شود.
از آن جا که این فرش عمق فرش را تمیز نمی کند باعث می شود گرد و خاک عمق فرش به سطح بالا برگشته و فرش دوباره لکه دار شود. همچنین این روش باعث می شود مواد شیمایی زیادی در فرش جمع شده و تار پود فرش اسیب ببیند.
*خشکشویی فرش
خشکشویی فرش یا فرش شویی ترکیبی جدیدترین روش قالیشویی است و به دلیل عدم نیاز به زمان خشک شدن فرش از محبوبیت بالایی را از نظر تولید کنندگان فرش برخوردار شده است.
این روش در دهه 198 اختراع شد و از آن زمان تا به حال پودر های مختلفی برای استفاده در این کار تولید شده اما چون این روش نسبت به بقیه روش ها جدید ر است همچنان تردید هایی برای اثربخش بودن این روش وجود دارد.
در این روش با استفاده چند پودر ترکیبی که در عمق فرش با استفاده از یک دستگاه چرخشی می ریزند تا فیبر فرش باز شود, بدین ترتیب عمق فرش تمیز شده و همچنین می تواند درون اتاق این کار عملی شود.
در این کار از پودر های تخریب کننده گرد و غبار و الودگی استفاده می شود و د پایان کار کاملا از بین می روند و اثری از خود به جای نمی گذارند.
شرکت های مختلف با استفاده از تجهیزات متفاوت و پودر های متفاوت برتری خود نسبت به رقبا را رقم می زنند.
این روش برای انواع فرش ها بی خطر است و به دفاتر تجاری توصیه می شود که در طول شبانه روز باز هستند زیرا هیچگونه مزاحمتی را در پی ندارد.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]
اخبار و مطالب
About admin

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

قالیشویی ارم فعالیت خود را از سال ۱۳۸۰ با بکار گیری دستگاهای تمام اتوماتیک و کارشناسان با تجربه صنعت فرش و پرسنل خوش برخورد و کاملا اموزش دیده در خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز اماده میباشند

× پشتیبانی واتساپ